Tantra

Kui sa siia leheküljele oled jõudnud ja seda teksti loed, siis küllap sul mingi ettekujutus tantrast on. Ja hea uudis on see, et see ettekujutus on täiesti õige. See on õige just sinu jaoks ja just praegu. Kui rohkem uurida või mõnele tantraüritusele kohale tulla, siis küllap see ettekujutus muutub. Nii on ju pea kõigi asjadega. Ettekujutus ja arusaamine millestki sõltub teadmistest ja isiklikest kogemustest. 

Nii et veelkord – palju õnne! Sinu ettekujutus tantrast on igati õige, ükskõik milline see ka parasjagu poleks. Päris kindlasti on see ettekujutus piisav ning sobiv ka selleks, et osaleda Jooga ja Tantra Paaridele ettevõtmistel. Kas ja kui palju see arusaamist tantrast muudab? Teada saab ainult osaledes

See on Khajuraho Tantra  tempel Indias. Nagu näha, on seintel kujutatavad tantristlikud tegevused vägagi seksuaalsed. Niisiis tantra ja seks on omavahel tõesti seotud, aga nagu armastatakse öelda, Tantra ei ole ainult seks ja igasugune seks ei ole Tantra.                            Tantra ehk tantristliku budismi traditsioon on pärit Indiast. Võib kohata viiteid 5. sajandisse, aga ka uskumatuna tunduvasse 7000 aasta tagasusse aega. Ühesõnaga väga vana asi. Miks peaks selline vana õpetus täna veel kuidagi aktuaalne olema? Eks ole erinevaid põhjusi ja eks see ole ikka pisut erinev Tantra ka, mida kusagil Indias tänini au sees hoitakse või siis see, mida õhtumaades viljeletakse. Lisaks erinevad suunad ja koolkonnad. Ultraortodoksid ja lihtsalt lõdva püksikummi ürituste korraldajad ning kõik mis sinna vahele mahub. Kui võrrelda teiste õpetuste või religioonidega, siis üks asi mida saab välja tuua, on see, et Tantra ei suru ei keha ega ihasid alla. Ei ole millegi eitamist ega keelamist. Asjad, millest muidu religioonid justkui ainult koosnevadki. Ehk siis Tantra on  Elu jaatamine. Kaasaegse Tantra traditsiooni suurim eestkõneleja Osho on öelnud: Tantra  on vabadus – vabadus kõigist mõttekonstruktsioonidest ja struktuuridest. Tantra on ruum, kus olla. Täielik orgasm tervikuga. Ühe Osho loengutel põhineva raamatu pealkiri on aga tagasihoidlikult lihtsalt  “Tantra – ülim mõistmine”.

Aga võib läheneda ka nii, et TAN tähendab laienemine, paisumine, kasv, areng, avardumine. TRA tähendab vabanemine, vabastamine. Ehk et läbi teadvuse laienemise vabanemise ja vabaduse saavutamine. Kõlab uhkelt, aga küllap ongi uhke asi, mille poole tasub proovida liikuda. Samas ilma liigseid eesmärke seadmata. Eesmärgid ja nende nimel pingutamine ei ole jälle ka just väga tantristlikud asjad. Lihtsalt elada võiks täiega, aga teadlikult ja armastuses. Kui sul on partner, siis panusta sellesse võimalusse käia sellel teel koos, sest paaris on ägedam!