Küsimused

  • Kus Jooga ja Tantra Paaridele üritused toimuvad?

Toimuvad Algallika keskuses – algallika.ee

  • Mida kaasa võtta?

Võtke lisaks muudele riietele kaasa neli riideeset, milest olete valmis loobuma. Samas võiksid nad teile ikkagi kuidagi olulised või märgilised olla. Vähemalt mõni neist. Need neli riideeset peaksid moodustama nö. komplekti. Ehk et nad on teil korraga seljas ja midagi rohkemat ka ei ole. Põhimõtteliselt on variant, et tulete kahe soki ja kahe kindaga, aga võib olla oht, et äkki kisub valel ajal pisut koomiliseks. Samas kui teil on mingil põhjusel just midagi sarnast vaja, siis küllap ongi. Kui teil pole parasjagu nelja riideeset, millest loobuda või need kõik on juba otsa saanud, siis on täiesti mõistlik mõte minna kaltsukasse ja vaadata, mida te sealt sellist leiate, mis teid mingil põhjusel kõnetab.

Sarongi võite ka kaasa võtta. Kui teil pole sarongi või te isegi ei tea, mis see on, siis pole vaja googeldama ega ostlema hakata. Haarake kaasa mõni lina või õhuke rätt, et vajadusel endale ümber mässida. Tegelikult ei pea ilmtingimata ka seda tegema. Kui viitsite pärast voodi uuesti üles teha, siis saate kasutada linasid, mis teil toas on.

Kui on midagi konkreetsest teemast tulenevalt vaja ühes võtta, siis teavitame teid sellest pärast broneerimist.

  • Mul on hirm võimaliku alasti oleku ees. Kas ma võiksin ikkagi tulla?

Jah, alasti olek on võimalik, aga loomulikult mitte kohustuslik. Miski pole kohustuslik. Te olete vabad inimesed omast vabast tahtest kohale tulnud ja tunnetate ise ennast ja oma piire. Kas võiks sellise hirmuga tulla? Tahaks kohe öelda, et lausa peaks, aga see kõlab ilmselt liiga karmilt ja hoopis peletab.

Ehk oleks siin koht, kus seda ilma kehakateteta oleku teemat pisut pikemalt lahata. Alasti olek omab nendel üritustel nelja põhilist rolli. Esimene ja ehk kõige arusaadavam on seos seksuaalsusega. Enda, partneri ja teiste alastiolek käivitab meis tavapärasest suuresti erinevaid seksuaalseid tundeid. Kõik võimendub. See võimendumine võimaldab meil selgemini märgata, mis meis toimub. Suurendus toob paremini välja umbsõlmed, mida saab ehk lahti harutama hakata. Isegi, kui ei suuda midagi arusaada, võib võimsama ärrituse mõjul hakata alateadvusest asju üles tulema. See üles tulemine aga tähendab lahenemiste algust. Alastuse ja seksuaalsusega seotud probleemide pundar võib olla üsna korralik. Ühiskond  on selle nimel  aastasadu vaeva näinud.

Teiseks annab riiete seljast heitmine vabaduse. See on barjääride purustamise akt. Väline mõjutab sisemist. Ma ei varja mitte midagi. Ma olen selline nagu olen. Mitte keegi pole minust parem, ega mina pole kellestki parem.

Kolmandaks toob alasti olek  kaasa ka haavatavuse. Ja kõik on ühte moodi haavatavad. See tekitab tundlikkuse ja võimaluse enda ja teiste pillikeelte kõige õrnemaid helisid ja võnkeid tunnetada.

Neljandaks aitab riiete puudumine kindlate olukordade ja mustritega harjunud aju segadusse ajada. Ja aju eksitamine, temast nö. võimalikult mööda minemine, on üks eeldusi, et midagi olulist toimuma hakkaks. Osa harjutusigi kannabki eelkõige just seda eesmärki.

Ei maksa nüüd arvata, et kogu aeg paljalt ringi karatakse. Vastupidi. Muidu harjuks liialt ära ja võimalikud effektid jääksid ehk väiksemaks. Samas kui kellelgi tekib just selline vajadus, siis ei ole ka selles midagi halba ega valet. Samamoodi nagu riiete selga jätmine, on ka nende seljast heitmine täielikult teie valik. Olgu nii, nagu teie jaoks just seekord oluline tundub ja kõige paremini toimib. Ja te ei pruugi seda sugugi ette teada. Pigem hoiduge selle eelnevalt välja mõtlemisest või nö. otsustamisest. Iga kord võib erinev olla.

  • Ma olen normaalne mees ja meil on täiesti normaalne suhe. Miks ma peaksin sellises asjas osalema?

Ega ju ei peagi. Ilmselt on asi selles, et naine tahaks ja mis nüüd siis teha? Või siis mingi osa sinust nagu tahaks, aga mingi osa ajab sõrad vastu.

Alustuseks noriks ehk pisut selle “normaalse” kallal. Võib olla just selle pärast peakski midagi ette võtma, et oleks midagi enamat, kui normaalne mees ja normaalne suhe. Tegelikult pole siin muidugi midagi norida. Sõnastada võib nii või naa, probleem on igati arusaadav. Ja tegelikult vägagi tuttav. Margus on kunagi olnud sarnastel üritustel ka tõrges ja skeptiline. Ehk isegi arrogantne. Kasutades nüüd ka seda sõna, siis see kõik on normaalne. Suur abimees, aga ka pidur – aju, hakkab ennast kaitsma. Mugavustsooni tuleb hoida, võõraid ja hirmutavaid tundeid vältida, mehelikku au ja väärikust kõrgel hoida.

Kui aga ikkagi julgeda pihta hakata ja lubada enda kallal muukimistööd alustada, siis läheb elu huvitavamaks ja värvilisemaks. Tuleb siiski tähele panna, et keegi ei ütle, et elu lihtsamaks läheb. Eriti kui seda kõike veel paarina teha. Peidetud probleemid tõusevad pinnale, vanad haavad lähevad lahti, lukus olnud uksed avanevad – jah seda kõike võib juhtuda, aga see võib ka niikuinii varem või hiljem täiesti kontrollimatult juhtuda ja suurt segadust külvata. Kui aga edasi minna, mitte ära ehmatada ja kookonisse tagasi tõmbuda, siis tunneli lõpus paistab valgus.

Omalt poolt lubame, et see kõik on ikka vahepeal lõbus ja tore ka. Lisaks võib hakata naistest pisut rohkem aru saama (mitte aru saama, aga lihtsalt pisut rohkem aru saama). Naised omakorda hakkavad teid aga võrdväärse partnerina võtma ning endale lähemale laskma. See on asi, mille nimel tasub nii mõndagi teha! Meheliku au ja väärikusega on aga nii, et see hakkab hoopis kasvama. Nimelt on paljude naiste arusaam mehelikust mehest pisut teistsugune, kui enamusel meestel. Ja kui teile seda kõrva sosistatakse, siis küll hakkab ka teie arusaam sellest muutuma.

Kui veel võimalikest hirmudest rääkida, siis New Age´i ja esoteerikaga liigset flirtimist ei peaks kartma. Seda ei tule. Muusikaga on ka nii, et Margus on üsna hell, nagu ta nimetab – imala, pateetilise ja andetu muusika suhtes – küllap sellega siis teie kõrvu täis ei valata.

Ja lõpuks -mis on kõige hullem asi, mis saab juhtuda? Õudne nädalavahetus ja mahavisatud raha? Küllap teate, et sellistest asjadest saab üle. Ja erinevalt õudsast pohmellist, millest ka tagantjärele mingit kasu ei ole, võib siin varjatud asju peidus olla. Kulutatud aeg ja raha võivad osutuda investeeringuks, mille mõju hakkab alles hiljem välja imbuma. See võib olla esimene katse ukse vahelt sisse piiluda. Aga see uks on nüüd avatud. Isegi siis, kui te ise sellest tol hetkel aru ei saanud.

  • Milline on pakutav toit? Mida teha, kui on oma dieet – näiteks olen taimetoitlane?

Pakutav toit ongi taimetoit. Et veelgi rohkem katta võimalikke erinevaid toitumisvajadusi ja -harjumusi, on see ka gluteenivaba ja ilma lisatud suhkruteta.                                                  Veendunud karnivoorile võib nüüd tunduda, et nii pole võimalik küll nädalavahetust üle elada. Tuleb oma suitsvorsti latt või seakints kaasa haarata. Eks te võite ju seda teha. Samas soovitaksime pigem just ikkagi proovidagi tavapärasest erinevalt ka toituda. Võtta seda kasvõi kui huvitavat kogemust. Võimalust jällegi midagi teistmoodi teha. Aju harjunud asjadest kõrvale juhtida ja eksitada. Vähendada tema võimekust olukorda kontrollida. Just see on eelduseks, et hakkaks huvitavaid ja olulisi asju juhtuma.                    Tegelikult tasuks viitsimise korral juba pisut enne sarnasele toidusedelile üle minna. Näiteks nädal või kasvõi mõned päevad. See võib toimida hea ettevalmistusena ning suurendada tundlikkust. Tundlikkust, et rohkem tunda ja märgata.

  • Kuidas on alkoholi ja/või muude “kahtlaste” ainetega?

Kui soovite tingimata saunatamise käigus ühe õlle juua, siis selle võite ju kaasa võtta. Ülejäänud aeg on siiski täiesti igasuguste ebavajalike ainete vaba. Tubaka tarbimisega on mõnede inimeste jaoks lood teadagi väga kerulised. Mis siis teha? Tuleb lihtsalt väga tähelepanelikult vältida teiste häirimist. Näiteks ei ole hea vahetult enne saali tulekut suitsetada.

  • Kas tõesti peab pidevalt oma piire nihutama, nagu sellistel üritustel justkui eeldatakse?

Kindlasti ei pea. Täpselt samamoodi võib olla väärtus oma piiridest aru saamine ja nende tunnetamine. Ei ütlemine ja teistega mitte kaasa minemine. Oluline on avastada ja tunnetada seda, mis on sellel hetkel tõde just sinu jaoks. Lubada endale mängida ja katsetada. Astuda näiteks üha jalaga üle piiri ja jätta teine kindlalt turvalisele ja tuntud poolele. Proovida, mis tunne on. Kas võib ikka selle teise jala ka üle tõsta või on vaja üle piiri olev jalg tagasi  tõmmata. Või on hoopis praegu sobiv olla just nii – piiri peal. Kõige essents on ju iseenda avastamine. Antud juhul ka partneri tundma õppimine ja teie suhtes  toimuvate hoovuste ja allhoovuste märkamine.

Kirjutage julgelt ja esitage küsimusi. Aadressi leiate kontaktidest. Kui tundub laiemalt oluline ja huvitav, vastame siin rubriigis. Muidu üritame personaalselt vastata. Kui te pole suurem asi kirjutaja või on muidu oluline vahetult suhelda, võite kirjaga saata oma telefoninumbri ja ligikaudse teema. Kui mõnel mehel (tegelikult miks mitte ka naisel) on mingeid kõhklusi, kahtlusi või küsimusi just Margusele, siis võib kirjutada margusjoemagi@gmail.com

Kui aga on soov kirjutada Piretile, siis tee seda aadressil                                             piretjoemagi@gmail.com